Klub chovatelů loveckých slídičů - Sekce retrieverů,
OMS ČMMJ Jindřichův Hradec a MS Bertiny Lázně

II. Klubové Mezinárodní zkoušky z přinášení retrieverů

o ROŽMBERSKÝ POHÁR

se zadáním titulu CACIT a CACT
Třeboň 1.10.2004 - 3.10.2004


Výsledková listina
Vítězové
Účastníci
Obrazem
Příspěvek Jaroslava Macha
Příspěvek Antonína Míška
Poděkování...
Za krásného prvoříjnového dne se sjíždíme v Třeboni k těmto zkouškám. Jsou to vždy milá setkání se starými přáteli i novými lidmi se kterými přátelství teprve vzniká. V hezkém prostředí campu Třeboňský ráj  bylo kromě ubytování i přivítání účastníků zkoušek, losování vůdců, v sobotu večer přátelské posezení s tradiční třeboňskou večeří, v neděli ukončení zkoušek s vyhlášením výsledků a předáváním cen. 
           V sobotu ráno proběhlo slavnostní zahájení zkoušek v malebném okolí Třeboně zvaném „Pergola“, stojícím na břehu rybníka v blízkosti kaple „Svatý Vít“. Každý pes měl na nástupu vedle svého startovního čísla připraven 10kg pytel granulí Anka. Naproti vůdcům nad vodou, zřejmě tanečním parketu stáli rozhodčí, hlavní pořadatelé a organizátoři zkoušek včetně trubačů. Po slavnostním zahájení provedeném ředitelem zkoušek ing. Janem Kubešem provedl vrchní rozhodčí pan Marian Novák představení rozhodčích. V poli posuzovali pan František Pasák s ing. Horynou, na vodě dr. Brož a pan Derka, velký les (čtverce) František Bejček s Miroslavem Pecháčkem, malý les (vlečka a vodění) paní Jašková a Mgr. Hampl. Tím bylo odstartováno dvoudenní klání.
Tak jak to v každé soutěži bývá, docházelo k různým překvapením ale i zklamáním. Pořadatelé se maximálně snažili aby všichni psi měli stejné pracovní podmínky a myslím, že se jim to podařilo. Rozhodčí posuzovali objektivně a přísně jaksi takovéto vrcholové zkoušky zaslouží. Dobré jídlo a občerstvení bylo zajištěno přímo v Pergole, takže byla možnost při přechodu z jednotlivých pracovišť se zde posilnit a některým se povedlo zde přečkat i pěkný déšť sobotního odpoledne.
           První den zkoušek končil v restauraci campu při dobré večeři, přátelském posezení a diskusí nad tabulkou výsledků, která byla operativně pro všechny vytisknuta.
V neděli ráno před 8 hodinou jsme se opět sešli u Pergoly abychom pokračovali ve druhém dni zkoušek. Počasí bylo příznivé, výkony některých psů vynikající a před hodinou byli všichni psi vyzkoušeni. Poté jsme se opět vrátili do campu a čekali na zpracování výsledků. Hodně se diskutovalo a netrpělivě jsme očekávali tabulku s konečnými výsledky zkoušek.  Před 17 hodinou bylo vše připraveno a trubači ohlásili vyhlašování výsledků (viz. tabulka).
Ceny byly skutečně velkolepé. Téměř 50 cm vysoký broušený pohár pro vítěze, 220 cm vysoká lednice s mrazničkou, pobyt v lázních, DVD rekordér, odstřel muflona, pozvánky na hon bažantů a spousta dalších cen. Každý účastník obdržel plaketu, láhev vína, šišku salámu a nějakou drobnost i když zkoušky nedokončil. Po ukončení zkoušek jsme se ještě společně vyfotografovali a po srdečném rozloučení rozjížděli domů.
           Celkové uspořádání těchto zkoušek bylo vynikající. Pořádající v čele s ing. Kubešem si dali nesmírnou práci se sháněním sponzorských darů, s materiálním zajištěním a pořadatelským uspořádáním zkoušek. Náleží za to všem upřímný obdiv a dík.
           Ještě malé zamyšlení nad Rožmberským pohárem.
Jistě si všichni příznivci retrieverů přejeme aby i tato plemena měla svoje vrcholové zkoušky na úrovni memoriálů jiných plemen. Retrievři jsou u nás teprve od poloviny sedmdesátých let, nebyla zde žádná tradice na jakou by bylo možné navázat. Vždyť byly dohady mezi která plemena se mají zařadit. Nyní se již jasně rýsuje jakým směrem se mají retrívři pracovně ubírat. Bude to stát ale ještě hodně úsilí a práce. To nejhlavnější ale již bylo položeno, je tím již druhý ročník Rožmberského poháru. Bude nutno vydat nový zkušební řád v němž bude práce odpovídající požadavkům na tato plemena jednoznačně a jasně stanovena, aby se tyto vrcholové zkoušky těšily vážnosti a uznání.
           Dále přeji Třeboňským aby jim chuť a elán pro uspořádání dalších ročníků co nejdéle vydržely. Čas ukáže co bude dále. Třeba bude po čase pořádání Poháru putovat po republice jako memoriály ale jméno Rožmberský bude připomínat Třeboňskou tradici.
 
Antonín Míšek
 

ZPĚT

[úvodní strana] [KCHLS] [CCR] [FCR] [GR] [CHBR] [LR] [NSDTR] [CMKU] [CMKJ] [CMMJ] [webmaster]